Nine Junior Gryphon squads unbeaten in PowerPlay tourney

GUELPH – Nine Guelph Junior Gryphons squads remained undefeated Friday following the opening day of the three-day Guelph Minor Hockey Association PowerPlay Tournament.

The Junior Gryphons are represented in all 15 of the tournament’s categories.

Seven of those teams won both of their outings while one had a win and a tie and the other one had two ties. Two other teams had a win and a loss while the remaining four each suffered two losses.

Novice AA Junior Gryphons defeated Chatham Kent Cobras 3-1 and LaSalle Sabres 7-2.

Minor atom AE Junior Gryphons blanked Belleville Junior Bulls 5-0 and Dundas Blues 3-0.

Atom AA Junior Gryphons beat Wheatfield Blades 5-0 and Richmond Hill Stars 3-2.

Atom AE Junior Gryphons dropped Oakville Rangers 7-2 and Bradford Bulldogs 5-1.

Minor peewee AA Junior Gryphons got by Kitchener Junior Rangers 5-1 and Copper Cliff Redmen 6-1.

Minor peewee A Junior Gryphons were triumphant 3-0 over Amherstburg Stars and 4-2 over New Hamburg Huskies.

Minor peewee AE Junior Gryphons downed Burlington Junior Cougars 2-0 and Burlington Junior Cougars Greenwood 3-1.

Peewee AA Junior Gryphons defeated Belleville Junior Bulls 3-1 and tied Peterborough Petes 2-2.

Atom A Junior Gryphons had 1-1 ties with both Cambridge Hawks and Sudbury Nickel City Knights.

Peewee A Junior Gryphons defeated East Gwillimbury Eagles 4-1 and lost 3-2 to Erie North Shore Storm.

Peewee AE Junior Gryphons were edged 2-1 by Clarington Toros and downed Peterborough Petes 5-1.

Novice A Junior Gryphons were defeated 10-2 by Toronto George Bell Navy and 3-0 by Erie North Shore Storm.

Novice AE Junior Gryphons were downed 6-4 by Stouffville Clippers and 6-0 by Cambridge Hawks Black.

Minor atom AA Junior Gryphons were handed a 7-2 setback by Clarington Toros and 3-0 blanking by Belleville Junior Bulls.

Minor atom A Junior Gryphons were defeated 5-0 by Stratford Warriors and 5-3 by Toronto Eagles.

Erin-Hillsburgh Devils have two teams in the tournament.

Atom A Devils blanked Monroe County Eagles 3-0 and edged Erie North Shore Storm 2-1.

Peewee AE Devils were blanked 5-0 by Kitchener Junior Rangers and shut out Woolwich Wildcats 4-0.

Hespeler Shamrocks also have two teams in the tournament.

Minor atom A Shamrocks shut out Burlington Junior Cougars 3-0 and were shut out 4-0 by London Junior Mustangs Purple.

Novice A Shamrocks were defeated 4-1 by Erie North Shore Storm and 2-0 by Toronto George Bell Navy.

The tournament continues with preliminary round play Saturday.

All category championship matches are to be played Sunday.

 

Friday Results
NOVICE AA
Guelph Junior Gryphons 3 Chatham Kent Cobras 1
Nepean Raiders 3 Windsor Junior Spitfires 2
LaSalle Sabres 4 Orangeville Flyers 1
Oshawa Minor Generals 2 Tecumseh Eagles 2
Guelph Junior Gryphons 7 LaSalle Sabres 2
Chatham Kent Cobras 5 Orangeville Flyers 3
Windsor Junior Spitfires 3 Oshawa Minor Generals 2
Nepean Raiders 7 Tecumseh Eagles 1
NOVICE A
Toronto George Bell Navy 10 Guelph Junior Gryphons 2
Erie North Shore Storm 4 Hespeler Shamrocks 1
Woolwich Wildcats 4 East Gwillimbury Eagles 2
Riverside Rangers 7 Clarington Toros 0
Erie North Shore Storm 3 Guelph Junior Gryphons 0
Toronto George Bell Navy 2 Hespeler Shamrocks 0
Riverside Rangers 7 East Gwillimbury Eagles 2
Woolwich Wildcats 4 Clarington Toros 0
NOVICE AE
Stouffville Clippers 6 Guelph Junior Gryphons 4
Cambridge Hawks Black 8 Brampton 45’s 0
Brampton 45’s 2 Oshawa Minor Generals 1
Cambridge Hawks Black 6 Guelph Junior Gryphons 0
Stouffville Clippers 5 Oshawa Minor Generals 1
MINOR ATOM AA
Flamborough Sabres 3 Burlington Bulldogs 2
Clarington Toros 7 Guelph Junior Gryphons 2
Windsor Junior Spitfires 3 Niagara Falls Flyers 2
Caledon Hawks 3 Belleville Junior Bulls 2
Clarington Toros 5 Caledon Hawks 3
Belleville Junior Bulls 3 Guelph Junior Gryphons 0
Niagara Falls Flyers 4 Burlington Bulldogs 2
Flamborough Sabres 3 Windsor Junior Spitfires 0
MINOR ATOM A
Stratford Warriors 5 Guelph Junior Gryphons 0
Burlington Eagles 4 Toronto Eagles 4
Hespeler Shamrocks 3 Burlington Junior Cougars 0
Toronto Eagles 5 Guelph Junior Gryphons 3
London Junior Mustangs Purple 4 Hespeler Shamrocks 0
Burlington Eagles 4 Stratford Warriors 3
London Junior Mustangs Purple 4 Burlington Junior Cougars 1
MINOR ATOM AE
Guelph Junior Gryphons 5 Belleville Junior Bulls 0
Waterloo Wolves 3 Dundas Blues 1
London Bandits 5 North Durham Warriors 2
Guelph Junior Gryphons 3 Dundas Blues 0
Waterloo Wolves 4 Belleville Junior Bulls 2
London Bandits 2 Ajax Knights 2
Ajax Knights 4 North Durham Warriors 2
ATOM AA
Guelph Junior Gryphons 5 Wheatfield Blades 0
Buffalo Regals 2 Windsor Junior Spitfires 2
Belle River Junior Canadiens 3 Richmond Hill Stars 3
Belle River Junior Canadiens 6 Wheatfield Blades 3
Copper Cliff Redmen 11 Windsor Junior Spitfires 2
Guelph Junior Gryphons 3 Richmond Hill Stars 2
Copper Cliff Redmen 9 Buffalo Regals 2
ATOM A
Guelph Junior Gryphons 1 Cambridge Hawks 1
Caledon Hawks 3 Sudbury Nickel City Knights 2
Ancaster Avalanche 4 Erie North Shore Storm 3
Erin-Hillsburgh Devils 3 Monroe County Eagles 0
Cambridge Hawks 6 Caledon Hawks 0
Guelph Junior Gryphons 1 Sudbury Nickel City Knights 1
Ancaster Avalanche 5 Monroe County Eagles 3
Erin-Hillsburgh Devils 2 Erie North Shore Storm 1
ATOM AE
Dundas Blues 4 Bradford Bulldogs 1
Guelph Junior Gryphons 7 Oakville Rangers 2
Belleville Junior Bulls 5 Dundas Blues 3
Guelph Junior Gryphons 5 Bradford Bulldogs 1
Oakville Rangers 5 Belleville Junior Bulls 3
MINOR PEEWEE AA
Gloucester Rangers 2 Windsor Junior Spitfires 0
London Junior Knights Green 2 Toronto Royals 1
Copper Cliff Redmen 7 Eastern Ontario Cobras 2
Guelph Junior Gryphons 5 Kitchener Junior Rangers 1
Toronto Royals 6 Nickel City Junior Sons 1
Guelph Junior Gryphons 6 Copper Cliff Redmen 1
London Junior Knights Green 2 Gloucester Rangers 2
Eastern Ontario Cobras 2 Windsor Junior Spitfires 1
Kitchener Junior Rangers 3 Nickel City Junior Sons 1
MINOR PEEWEE A
Bradford Bulldogs 3 Toronto Eagles 1
North Durham Warriors 2 Cambridge Hawks 1
Guelph Junior Gryphons 3 Amherstburg Stars 0
Woodstock Junior Navy Vets 3 New Hamburg Huskies 2
Woodstock Junior Navy Vets 5 Amherstburg Stars 0
Guelph Junior Gryphons 4 New Hamburg Huskies 2
Bradford Bulldogs 3 North Durham Warriors 1
Toronto Eagles 2 Cambridge Hawks 1
MINOR PEEWEE AE
Kitchener Junior Rangers Blue 4 North Durham Warriors 1
Stouffville Clippers 2 Aurora Tigers 0
Guelph Junior Gryphons 2 Burlington Junior Cougars 0
Hamilton Huskies White 6 Burlington Junior Cougars Greenwood 0
Hamilton Huskies White 4 Burlington Junior Cougars 0
Guelph Junior Gryphons 3 Burlington Junior Cougars Greenwood 1
Aurora Tigers 3 North Durham Warriors 2
Kitchener Junior Rangers Blue 3 Stouffville Clippers 1
PEEWEE AA
Guelph Junior Gryphons 3 Belleville Junior Bulls 1
Hamilton Huskies 2 Belle River Junior Canadiens 1
Nickel City Junior Sons 2 Peterborough Petes 1
Mississauga Jets 7 LaSalle Sabres 0
Guelph Junior Gryphons 2 Peterborough Petes 2
Belleville Junior Bulls 3 Nickel City Junior Sons 1
Mississauga Jets 6 Belle River Junior Canadiens 0
Hamilton Huskies 5 LaSalle Sabres 0
PEEWEE A
St. Thomas Stars 3 Quinte West Hawks 1
Barrie Colts 8 Garden City Falcons 0
Ancaster Avalanche 1 Erie North Shore Storm 0
Guelph Junior Gryphons 4 East Gwillimbury Eagles 1
Erie North Shore Storm 3 Guelph Junior Gryphons 2
East Gwillimbury Eagles 5 Ancaster Avalanche 3
Barrie Colts 4 Quinte West Hawks 3
St. Thomas Stars 3 Garden City Falcons 2
PEEWEE AE
Clarington Toros 2 Guelph Junior Gryphons 1
Kitchener Junior Rangers 5 Erin-Hillsburgh Devils 0
Clarington Toros 3 Peterborough Petes 0
Kitchener Junior Rangers 4 Woolwich Wildcats 2
Guelph Junior Gryphons 5 Peterborough Petes 1
Erin-Hillsburgh Devils 4 Woolwich Wildcats 0
Saturday Games
ATOM AA
Windsor Junior Spitfires vs. Richmond Hill Stars at Gryphon Centre (Red), 9 a.m.
Buffalo Regals vs. Belle River Junior Canadiens at Cambridge Sports Park (S), 9:15 a.m.
Guelph Junior Gryphons vs. Copper Cliff Redmen at Cambridge Sports Park (S), 10:15 a.m.
Windsor Junior Spitfires vs. Wheatfield Blades at Cambridge Sports Park (N), 1 p.m.
Guelph Junior Gryphons vs. Buffalo Regals at Cambridge Sports Park (N), 2 p.m.
Copper Cliff Redmen vs. Belle River Junior Canadiens at Cambridge Sports Park (S), 2:15 p.m.
Richmond Hill Stars vs. Wheatfield Blades at Cambridge Sports Park (N), 5 p.m.
ATOM A
Ancaster Avalanche vs. Sudbury Nickel City Knights at Sleeman Centre, 10 a.m.
Erin-Hillsburgh Devils vs. Cambridge Hawks at Victoria Road arena, 10 a.m.
Caledon Hawks vs. Erie North Shore Storm at West End arena (1), 10 a.m.
Guelph Junior Gryphons vs. Monroe County Eagles at West End arena (2), 10:15 a.m.
Sudbury Nickel City Knights vs. Erin-Hillsburgh Devils at Cambridge Sports Park (N), 3 p.m.
Monroe County Eagles vs. Caledon Hawks at Victoria Road arena, 5 p.m.
Cambridge Hawks vs. Ancaster Avalanche at West End arena (2), 5:15 p.m.
Erie North Shore Storm vs. Guelph Junior Gryphons at West End arena (1), 5:30 p.m.
ATOM AE
Oakville Rangers vs. Dundas Blues at Centennial arena, 10 a.m.
Belleville Junior Bulls vs. Guelph Junior Gryphons at Exhibition arena, 10 a.m.
Guelph Junior Gryphons vs. Dundas Blues at Centennial arena, 2 p.m.
Bradford Bulldogs vs. Belleville Junior Bulls at Exhibition arena, 2 p.m.
Bradford Bulldogs vs. Oakville Rangers at Exhibition arena, 5 p.m.
MINOR ATOM AA
Flamborough Sabres vs. Belleville Junior Bulls at Sleeman Centre, 9 a.m.
Clarington Toros vs. Niagara Falls Flyers at Victoria Road arena, 9 a.m.
Caledon Hawks vs. Burlington Bulldogs at West End arena (1), 9 a.m.
Guelph Junior Gryphons vs. Windsor Junior Spitfires at West End arena (2), 9:15 a.m.
Windsor Junior Spitfires vs. Caledon Hawks at Centennial arena, 4 p.m.
Clarington Toros vs. Flamborough Sabres at West End arena (2), 4:15 p.m.
Burlington Bulldogs vs. Guelph Junior Gryphons at West End arena (1), 4:30 p.m.
Belleville Junior Bulls vs. Niagara Falls Flyers at Centennial arena, 5 p.m.
MINOR ATOM A
Hespeler Shamrocks vs. Toronto Eagles at Sleeman Centre, 8 a.m.
Burlington Junior Cougars vs. Burlington Eagles at Gryphon Centre (Red), 8 a.m.
Guelph Junior Gryphons vs. London Junior Mustangs Purple at Victoria Road arena, 8 a.m.
Hespeler Shamrocks vs. Stratford Warriors at West End arena (1), 12 p.m.
London Junior Mustangs Purple vs. Burlington Eagles at Gryphon Centre (Red), 1 p.m.
Guelph Junior Gryphons vs. Burlington Junior Cougars at Victoria Road arena, 1 p.m.
Toronto Eagles vs. Stratford Warriors at Victoria Road arena, 4 p.m.
MINOR ATOM AE
North Durham Warriors vs. Waterloo Wolves at Gryphon Centre (Red), 7 a.m.
Guelph Junior Gryphons vs. Ajax Knights at Victoria Road arena, 7 a.m.
London Bandits vs. Dundas Blues at West End arena (1), 8 a.m.
London Bandits vs. Belleville Junior Bulls at Sleeman Centre, 11 a.m.
Ajax Knights vs. Waterloo Wolves at Gryphon Centre (Red), 12 p.m.
Guelph Junior Gryphons vs. North Durham Warriors at Victoria Road arena, 12 p.m.
Dundas Blues vs. Belleville Junior Bulls at Gryphon Centre (Red), 4 p.m.
MINOR PEEWEE AA
Toronto Royals vs. Kitchener Junior Rangers at Gryphon Centre (Gold), 7:30 a.m.
Eastern Ontario Cobras vs. London Junior Knights Green at Gryphon Centre (Gold), 8:30 a.m.
Gloucester Rangers vs. Nickel City Junior Sons at Gryphon Centre (Gold), 9:30 a.m.
Guelph Junior Gryphons vs. Windsor Junior Spitfires at Gryphon Centre (Gold), 10:30 a.m.
Copper Cliff Redmen vs. Toronto Royals at Gryphon Centre (Gold), 1:30 p.m.
Nickel City Junior Sons vs. Eastern Ontario Cobras at Gryphon Centre (Gold), 2:30 p.m.
London Junior Knights Green vs. Guelph Junior Gryphons at Gryphon Centre (Gold), 3:30 p.m.
Windsor Junior Spitfires vs. Kitchener Junior Rangers at Cambridge Sports Park (N), 4 p.m.
Gloucester Rangers vs. Copper Cliff Redmen at Gryphon Centre (Gold), 4:30 p.m.
MINOR PEEWEE A
Woodstock Junior Navy Vets vs. North Durham Warriors at Cambridge Sports Park (N), 11 a.m.
Bradford Bulldogs vs. Amherstburg Stars at Victoria Road arena, 11 a.m.
Cambridge Hawks vs. New Hamburg Huskies at Cambridge Sports Park (S), 11:15 a.m.
Guelph Junior Gryphons vs. Toronto Eagles at Gryphon Centre (Gold), 11:30 a.m.
Toronto Eagles vs. Woodstock Junior Navy Vets at Cambridge Sports Park (S), 3:15 p.m.
New Hamburg Huskies vs. Bradford Bulldogs at Cambridge Sports Park (S), 5:15 p.m.
North Durham Warriors vs. Guelph Junior Gryphons at Centennial arena, 6 p.m.
Amherstburg Stars vs. Cambridge Hawks at Centennial arena, 7 p.m.
MINOR PEEWEE AE
Guelph Junior Gryphons vs. Stouffville Clippers at Gryphon Centre (Red), 10 a.m.
Hamilton Huskies White vs. North Durham Warriors at Centennial arena, 11 a.m.
Kitchener Junior Rangers Blue vs. Burlington Junior Cougars Greenwood at Exhibition arena, 11 a.m.
Aurora Tigers vs. Burlington Junior Cougars at Gryphon Centre (Red), 11 a.m.
Stouffville Clippers vs. Hamilton Huskies White at Cambridge Sports Park (S), 4:15 p.m.
North Durham Warriors vs. Guelph Junior Gryphons at Exhibition arena, 6 p.m.
Burlington Junior Cougars Greenwood vs. Aurora Tigers at Gryphon Centre (Gold), 6:30 p.m.
Burlington Junior Cougars vs. Kitchener Junior Rangers Blue at Exhibition arena, 7 p.m.
NOVICE AA
Nepean Raiders vs. LaSalle Sabres at Exhibition arena, 7 a.m.
Oshawa Minor Generals vs. Chatham Kent Cobras at Sleeman Centre, 7 a.m.
Guelph Junior Gryphons vs. Tecumseh Eagles at West End arena (1), 7 a.m.
Orangeville Flyers vs. Windsor Junior Spitfires at Exhibition arena, 8 a.m.
Tecumseh Eagles vs. Orangeville Flyers at Gryphon Centre (Red), 2 p.m.
Windsor Junior Spitfires vs. Guelph Junior Gryphons at Victoria Road arena, 2 p.m.
LaSalle Sabres vs. Oshawa Minor Generals at Gryphon Centre (Red), 3 p.m.
Chatham Kent Cobras vs. Nepean Raiders at Victoria Road arena, 3 p.m.
NOVICE A
Woolwich Wildcats vs. Erie North Shore Storm at Centennial arena, 7 a.m.
Guelph Junior Gryphons vs. Clarington Toros at West End arena (2), 7:15 a.m.
Hespeler Shamrocks vs. East Gwillimbury Eagles at Centennial arena, 8 a.m.
Riverside Rangers vs. Toronto George Bell Navy at West End arena (2), 8:15 a.m.
Toronto George Bell Navy vs. Woolwich Wildcats at Centennial arena, 3 p.m.
East Gwillimbury Eagles vs. Guelph Junior Gryphons at Exhibition arena, 3 p.m.
Erie North Shore Storm vs. Riverside Rangers at West End arena (2), 3:15 p.m.
Clarington Toros vs. Hespeler Shamrocks at West End arena (1), 3:30 p.m.
NOVICE AE
Stouffville Clippers vs. Brampton 45’s at Centennial arena, 9 a.m.
Oshawa Minor Generals vs. Guelph Junior Gryphons at Exhibition arena, 9 a.m.
Guelph Junior Gryphons vs. Brampton 45’s at Centennial arena, 1 p.m.
Cambridge Hawks Black vs. Oshawa Minor Generals at Exhibition arena, 1 p.m.
Cambridge Hawks Black vs. Stouffville Clippers at Exhibition arena, 4 p.m.
PEEWEE AA
Mississauga Jets vs. Belleville Junior Bulls at Centennial arena, 12 p.m.
Hamilton Huskies vs. Peterborough Petes at Exhibition arena, 12 p.m.
Nickel City Junior Sons vs. Belle River Junior Canadiens at Gryphon Centre (Gold), 12:30 p.m.
Guelph Junior Gryphons vs. LaSalle Sabres at West End arena (2), 1:15 p.m.
Peterborough Petes vs. Mississauga Jets at Cambridge Sports Park (N), 6 p.m.
LaSalle Sabres vs. Nickel City Junior Sons at Cambridge Sports Park (S), 6:15 p.m.
Belleville Junior Bulls vs. Hamilton Huskies at West End arena (1), 6:30 p.m.
Belle River Junior Canadiens vs. Guelph Junior Gryphons at Victoria Road arena, 7 p.m.
PEEWEE A
Ancaster Avalanche vs. Barrie Colts at Cambridge Sports Park (N), 12 p.m.
Garden City Falcons vs. Erie North Shore Storm at Cambridge Sports Park (S), 12:15 p.m.
Guelph Junior Gryphons vs. St. Thomas Stars at West End arena (2), 12:15 p.m.
Quinte West Hawks vs. East Gwillimbury Eagles at Cambridge Sports Park (S), 1:15 p.m.
St. Thomas Stars vs. Ancaster Avalanche at Gryphon Centre (Red), 5 p.m.
Erie North Shore Storm vs. Quinte West Hawks at Gryphon Centre (Gold), 5:30 p.m.
Barrie Colts vs. Guelph Junior Gryphons at West End arena (2), 6:15 p.m.
East Gwillimbury Eagles vs. Garden City Falcons at Gryphon Centre (Red), 7 p.m.
PEEWEE AE
Peterborough Petes vs. Woolwich Wildcats at West End arena (1), 11 a.m.
Clarington Toros vs. Kitchener Junior Rangers at West End arena (2), 11:15 a.m.
Guelph Junior Gryphons vs. Kitchener Junior Rangers at West End arena (2), 2:15 p.m.
Erin-Hillsburgh Devils vs. Peterborough Petes at West End arena (1), 2:30 p.m.
Clarington Toros vs. Erin-Hillsburgh Devils at Gryphon Centre (Red), 6 p.m.
Guelph Junior Gryphons vs. Woolwich Wildcats at Victoria Road arena, 6 p.m.
Sunday Games
ATOM AA
4th Place vs. 1st Place at West End arena (1), 9:15 a.m.
3rd Place vs. 2nd Place at West End arena (2), 9:45 a.m.
TBD vs. TBD at West End arena (1), 3 p.m.
ATOM A
4th Place vs. 1st Place at Sleeman Centre, 9:15 a.m.
3rd Place vs. 2nd Place at Gryphon Centre (Gold), 9:45 a.m.
TBD vs. TBD at West End arena (2), 2 p.m.
ATOM AE
3rd Place vs. 2nd Place at Centennial arena, 10:30 a.m.
4th Place vs. 1st Place at Exhibition arena, 10:30 a.m.
TBD vs. TBD at Victoria Road arena, 3 p.m.
MINOR ATOM AA
4th Place vs. 1st Place at Sleeman Centre, 8 a.m.
3rd Place vs. 2nd Place at Gryphon Centre (Gold), 8:30 a.m.
TBD vs. TBD at Victoria Road arena, 1:30 p.m.
MINOR ATOM A
3rd Place vs. 2nd Place at Gryphon Centre (Red), 9:15 a.m.
4th Place vs. 1st Place at Victoria Road arena, 9:15 a.m.
TBD vs. TBD at Gryphon Centre (Red), 1:30 p.m.
MINOR ATOM AE
3rd Place vs. 2nd Place at Centennial arena, 9:15 a.m.
4th Place vs. 1st Place at Exhibition arena, 9:15 a.m.
TBD vs. TBD at Gryphon Centre (Gold), 2 p.m.
MINOR PEEWEE AA
4th Place vs. 1st Place at Sleeman Centre, 10:30 a.m.
3rd Place vs. 2nd Place at Gryphon Centre (Gold), 11 a.m.
TBD vs. TBD at West End arena (2), 3:30 p.m.
MINOR PEEWEE A
4th Place vs. 1st Place at Gryphon Centre (Red), 10:30 a.m.
3rd Place vs. 2nd Place at Victoria Road arena, 10:30 a.m.
TBD vs. TBD at Gryphon Centre (Red), 3 p.m.
MINOR PEEWEE AE
3rd Place vs. 2nd Place at Centennial arena, 11:45 a.m.
4th Place vs. 1st Place at Exhibition arena, 11:45 a.m.
TBD vs. TBD at Gryphon Centre (Gold), 3:30 p.m.
NOVICE AA
3rd Place vs. 2nd Place at West End arena (1), 8 a.m.
4th Place vs. 1st Place at West End arena (2), 8:30 a.m.
TBD vs. TBD at West End arena (1), 1:30 p.m.
NOVICE A
3rd Place vs. 2nd Place at Gryphon Centre (Red), 8 a.m.
4th Place vs. 1st Place at Victoria Road arena, 8 a.m.
TBD vs. TBD at West End arena (2), 12:30 p.m.
NOVICE AE
3rd Place vs. 2nd Place at Centennial arena, 8 a.m.
4th Place vs. 1st Place at Exhibition arena, 8 a.m.
TBD vs. TBD at West End arena (1), 12 p.m.
PEEWEE AA
4th Place vs. 1st Place at West End arena (1), 10:30 a.m.
3rd Place vs. 2nd Place at West End arena (2), 11 a.m.
TBD vs. TBD at West End arena (1), 4:30 p.m.
PEEWEE A
3rd Place vs. 2nd Place at Gryphon Centre (Red), 12 p.m.
4th Place vs. 1st Place at Victoria Road arena, 12 p.m.
TBD vs. TBD at Victoria Road arena, 4:30 p.m.
PEEWEE AE
4th Place vs. 1st Place at Sleeman Centre, 11:45 a.m.
3rd Place vs. 2nd Place at Gryphon Centre (Gold), 12:30 p.m.
TBD vs. TBD at West End arena (2), 4:45 p.m.

 

  • Guelph Sports Journal